Panex-მა ISO 9001:2015 სერტიფიკატი მოიპოვა
"Panex"-მა, საქართველოს პოლიურეთანის სენდვიჩ-პანელების პირველმა მწარმოებელმა, წარმატებით მოიპოვა ISO 9001:2015 სერტიფიკატი, რითაც დაადასტურა თავისი ერთგულება ხარისხის გლობალური სტანდარტებისადმი. დამოუკიდებელი აუდიტი ჩაატარა და სერტიფიკატი გასცა TÜV Nord-მა (გერმანია), მსოფლიოს ერთ-ერთმა წამყვანმა სერტიფიცირების ორგანომ. ეს მიღწევა შესაძლებელი გახდა "აწარმოე საქართველოში" თანადაფინანსების მხარდაჭერით.
ნებაყოფლობითი ISO 9001:2015 სერტიფიცირება ხაზს უსვამს "Panex"-ის უმაღლეს ბიზნეს პროცესებს, პროდუქციის ხარისხს და კონკურენტულ უპირატესობას, ამასთანავე ხსნის ახალ საექსპორტო შესაძლებლობებს მისი სენდვიჩ-პანელებისა და სამაცივრე კარებისთვის ევროკავშირსა და მის ფარგლებს გარეთ.
"მომხმარებელთა კმაყოფილება ყოველთვის ჩვენი პრიორიტეტი იყო. გასულ წელს სტრატეგიულ მიზნად დავისახეთ ISO სერტიფიკატის მოპოვება — და ჩვენ ეს შევძელით! ახლა ჩვენი პროდუქციის ხარისხი ფორმალურად დადასტურებულია საერთაშორისო სტანდარტებთან მიმართებით, რაც ჩვენს პარტნიორებს კიდევ უფრო მეტ გარანტიას აძლევს, რომ "Panex" ერთგულია გრძელვადიანი სრულყოფილებისადმი", — ამბობს რეზი კუტალაძე, "Panex"-ის მთავარი ოპერაციული დირექტორი.
ენერგოეფექტური გადაწყვეტილებების სფეროში 11 წელზე მეტი გამოცდილებით, "Panex" აწარმოებს პოლიურეთანის პანელებსა და სამაცივრე კამერების კარებებს თანამედროვე შენობების, საწყობებისა და სამაცივრე დანადგარების მშენებლობისთვის. მისი სრულად ავტომატიზირებული საწარმოო ხაზი, რომელიც იტალიური და კორეული დანადგრებით არის აღჭურვილი, პრემიუმ ხარისხის პროდუქციას აწვდის საქართველოსა და ხუთ საექსპორტო ქვეყანას. "Panex"-ის გადაწყვეტილებებს უკვე ენდობიან ისეთი გლობალური ბრენდები, როგორიცაა Coca-Cola, Mercedes-Benz, Anigozi და Askaneli.

Международный стандарт качества! Panex подтвердил соответствие ISO 9001:2015
Panex, первый грузинский производитель сэндвич-панелей с пенополиуретаном, успешно прошел сертификацию соответствия международному стандарту качества ISO 9001:2015. Независимый аудит провела и выдала сертификат компания TÜV Nord (Германия) — одна из ведущих международных сертификационных организаций. Получение сертификата стало возможным благодаря кофинансированию Trade with Georgia.
Сертификация по стандарту ISO 9001:2015 носит добровольный характер и подтверждает высокий уровень бизнес-процессов в Panex, качество выпускаемой продукции в сравнении с конкурентами и создает дополнительные возможности для экспорта сэндвич-панелей и холодильных дверей компании в ЕС и другие страны.
«Постоянно работая над повышением удовлетворенности клиентов, мы поставили в прошлом году цель получить сертификацию ISO – и выполнили ее! Теперь качество наших продуктов подтверждено официальным документом и соответствует международным стандартам, а наши партнеры получили еще одно подтверждение, что Panex нацелен на серьезную долгосрочную работу», - отмечает Операционный директор Panex Рези Куталадзе.
Panex более 11 лет работает на рынке энергоэффективных решений для строительства современных зданий, складских помещений, холодильных и морозильных камер.
Непрерывная автоматическая линия, итальянское и корейское оборудование позволяет обеспечивать продукцией высочайшего качества Грузию и 5 стран экспорта. Уже сейчас с помощью продукции Panex построены объекты для таких компаний, как Coca-Cola, Mercedes, Anigozi, Askaneli.