Panex-მა 2024 წელს წარმოება 21%-ით გაზარდა
2024 წელს კომპანია „პანექსმა“, პოლიურეთანის (PUR) იზოლაციით სენდვიჩ-პანელების პირველმა ქართველმა მწარმოებელმა, ახალი რეკორდი დაამყარა: 2023 წელთან შედარებით წარმოების მოცულობა 21%-ით გაიზარდა.
ამ შედეგის მიღწევა წარმოების ხაზის მოდერნიზაციისა და ევროპული ხარისხის სტანდარტების დანერგვის შედეგად გახდა შესაძლებელი. „პანექსის“ პოლიურეთანის სენდვიჩ-პანელები იდეალურია თანამედროვე ობიექტების მშენებლობისთვის ინდუსტრიაში, კვების მრეწველობაში, სოფლის მეურნეობაში, ასევე ადმინისტრაციული შენობებისთვის, 0.022 ვტ/(მ·კ)მდე დაბალი თბოგამტარობის კოეფიციენტისა და ესთეტიკური მიმზიდველობის გამო. კომპანიის პორტფელში ისეთი ბრენდებისთვის განხორციელებული პროექტებია, როგორიცაა Coca-Cola, Mercedes Benz, Askaneli და სხვა.
ბაზარზე გამოჩენის დღიდან, 2014 წლიდან, „პანექსმა“ მნიშვნელოვნად გააფართოვა თავისი საწარმოო შესაძლებლობები. დღეს თბილისიდან 20 კმ-ში მდებარე საწარმოში დამონტაჟებულია იტალიური დანადგარი, უწყვეტი ხაზი, რომლის სიმძლავრე წელიწადში 6 მილიონ კვ.მ-მდე სენდვიჩ-პანელის წარმოების შესაძლებლობას იძლევა. კომპანიის უახლოეს გეგმებშია ხარისხის მართვის სისტემის ISO 9001:2015 დანერგვის დასრულება, რათა გააძლიეროს პოზიციები საერთაშორისო ბაზრებზე.
„როგორც სენდვიჩ-პანელების პირველი მწარმოებელი საქართველოში, ვცდილობთ ჩვენს სამშენებლო ბაზარზე შემოვიტანოთ ენერგოეფექტური მშენებლობისთვის განკუთვნილი მოწინავე ტექნოლოგიები, უახლესი ევროპული აღჭურვილობის გამოყენებით. რათა ჩვენმა პარტნიორებმა შეძლონ ოპერატიულად ააშენონ დახვეწილი და ფუნქციური შენობები, რომლებიც მოიხმარენ ნაკლებ ელექტროენერგიას გათბობისთვის ან გაგრილებისთვის“, განაცხადა კომპანიის დირექტორმა ვეჩესლავ შაგამ.

Panex Increased Production by 21% in 2024
This result was achieved through the modernization of the production line and the implementation of European quality standards.
Panex polyurethane sandwich panels are ideal for the construction of modern facilities in industry, the food industry, agriculture, as well as administrative buildings, due to their low thermal conductivity coefficient of up to 0.022 W/(m·K) and aesthetic appeal. The company's portfolio includes projects for brands such as Coca-Cola, Mercedes Benz, Askaneli, and others.
Since its market debut in 2014, Panex has significantly expanded its production capabilities. Today, the factory located 20 km from Tbilisi is equipped with an Italian continuous line capable of producing up to 6 million sq.m of sandwich panels per year.
The company's immediate plans include completing the implementation of the ISO 9001:2015 quality management system to strengthen its position in international markets.
"As the first sandwich panel manufacturer in Georgia, we strive to bring advanced technologies for energy-efficient construction to our building market, using the latest European equipment. This allows our partners to quickly build stylish and functional buildings that consume less electricity for heating or cooling," said the company's director, Vecheslav Shaga.