Panex-მა 2024 წელს წარმოება 21%-ით გაზარდა
2024 წელს კომპანია „პანექსმა“, პოლიურეთანის (PUR) იზოლაციით სენდვიჩ-პანელების პირველმა ქართველმა მწარმოებელმა, ახალი რეკორდი დაამყარა: 2023 წელთან შედარებით წარმოების მოცულობა 21%-ით გაიზარდა.
ამ შედეგის მიღწევა წარმოების ხაზის მოდერნიზაციისა და ევროპული ხარისხის სტანდარტების დანერგვის შედეგად გახდა შესაძლებელი. „პანექსის“ პოლიურეთანის სენდვიჩ-პანელები იდეალურია თანამედროვე ობიექტების მშენებლობისთვის ინდუსტრიაში, კვების მრეწველობაში, სოფლის მეურნეობაში, ასევე ადმინისტრაციული შენობებისთვის, 0.022 ვტ/(მ·კ)მდე დაბალი თბოგამტარობის კოეფიციენტისა და ესთეტიკური მიმზიდველობის გამო. კომპანიის პორტფელში ისეთი ბრენდებისთვის განხორციელებული პროექტებია, როგორიცაა Coca-Cola, Mercedes Benz, Askaneli და სხვა.
ბაზარზე გამოჩენის დღიდან, 2014 წლიდან, „პანექსმა“ მნიშვნელოვნად გააფართოვა თავისი საწარმოო შესაძლებლობები. დღეს თბილისიდან 20 კმ-ში მდებარე საწარმოში დამონტაჟებულია იტალიური დანადგარი, უწყვეტი ხაზი, რომლის სიმძლავრე წელიწადში 6 მილიონ კვ.მ-მდე სენდვიჩ-პანელის წარმოების შესაძლებლობას იძლევა. კომპანიის უახლოეს გეგმებშია ხარისხის მართვის სისტემის ISO 9001:2015 დანერგვის დასრულება, რათა გააძლიეროს პოზიციები საერთაშორისო ბაზრებზე.
„როგორც სენდვიჩ-პანელების პირველი მწარმოებელი საქართველოში, ვცდილობთ ჩვენს სამშენებლო ბაზარზე შემოვიტანოთ ენერგოეფექტური მშენებლობისთვის განკუთვნილი მოწინავე ტექნოლოგიები, უახლესი ევროპული აღჭურვილობის გამოყენებით. რათა ჩვენმა პარტნიორებმა შეძლონ ოპერატიულად ააშენონ დახვეწილი და ფუნქციური შენობები, რომლებიც მოიხმარენ ნაკლებ ელექტროენერგიას გათბობისთვის ან გაგრილებისთვის“, განაცხადა კომპანიის დირექტორმა ვეჩესლავ შაგამ.

Panex увеличил производство на 21% в 2024 году.
Этот результат был достигнут благодаря модернизации производственной линии и внедрению европейских стандартов качества.
Сэндвич-панели Panex с пенополиуретановой изоляцией идеально подходят для строительства современных объектов в промышленности, пищевой промышленности, сельском хозяйстве, а также административных зданий благодаря низкому коэффициенту теплопроводности до 0,022 Вт/(м·К) и эстетической привлекательности. В портфеле компании реализованы проекты для таких брендов, как Coca-Cola, Mercedes Benz, Askaneli и других.
С момента выхода на рынок в 2014 году Panex значительно расширил свои производственные возможности. Сегодня завод, расположенный в 20 км от Тбилиси, оснащён итальянской непрерывной линией, способной производить до 6 миллионов кв.м сэндвич-панелей в год.
Ближайшие планы компании включают завершение внедрения системы менеджмента качества ISO 9001:2015 для укрепления позиций на международных рынках.
«Как первый производитель сэндвич-панелей в Грузии, мы стремимся привнести на наш строительный рынок передовые технологии энергоэффективного строительства, используя новейшее европейское оборудование. Это позволяет нашим партнёрам быстро возводить стильные и функциональные здания, которые потребляют меньше электроэнергии для отопления или охлаждения», — отметил директор компании Вячеслав Шага.